piątek, 07 wrzesień 2012 13:21

Koniec Dog Whisperer

Napisała 
Koniec Dog Whisperer AP Associated Press

W lipcu National Geographic rozpoczął emisję ostatniej serii filmów z cyklu Dog Whisperer, z Cesarem Millanem w roli głównej. Fani Milana mogą czuć się jednak spokojni. Ten kontrowersyjny i budzący skrajne emocje trener szkolenia psów, informuje swoich wielbicieli na facebook'u, że ostatni sezon Dog Whisperer, to nie ostatnia okazja, aby zobaczyć go w akcji. 

Zwolennicy Cesara Millana utrzymują, że stosowane przez niego metody są po prostu skuteczne. Ich stosowanie skutkowało m.in. w przypadkach rehabilitacji psów agresywnych i przystosowania ich do życia z ludźmi.

Przeciwnicy mówią o znęcaniu się i zastraszaniu zwierząt. O działaniach nie mających uzasadnienia, w obliczu dzisiejszej wiedzy na temat mechanizmów uczenia się zwierząt i zachowań psów. Autorytety w dziedzinie behawiorystyki piszą listy otwarte potępiające metody szkolenia Cesara Millana, wskazując że korzystanie z nich to cofnięcie się o dziesięciolecia. To tak, jakby w ludzkiej psychiatrii wrócić do powszechnego korzystania z dobrodziejstwa elektrowstrząsów.

Wkrótce na antenie Nat Geo Wild ukaże się nowa produkcja z Cesarem Millanem. Tym razem odcinki kręcone będą w Europie, a ich temat przewodni to pomoc rodzinom przy adopcji i adaptacji bezdomnego psa. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem Cesar Millan, wykaże się głęboką empatią w stosunku do zwierząt, z którymi przyjdzie mu pracować.

Czytany 403859 razy
Więcej w tej kategorii: Bądź bratem - nie katem »

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %