niedziela, 18 listopad 2012 14:09

Z psem do restauracji?

Napisała 

Wielu psiarzy boryka się z problemem nie wpuszczania psów do sklepów, restauracji czy innych punktów gastronomicznych. Zazwyczaj już na drzwiach wejściowych widoczna jest tabliczka z napisem "zakaz wprowadzania psów". Jeśli natomiast jej nie ma to próba wejścia do lokalu z czworonogiem udaremniana jest przez sprzedawcę czy kelnera zwyczajowym stwierdzeniem "nie wolno bo sanepid".

A jak to wygląda na prawdę? Otóż okazuje się, że nie istnieją żadne przepisy zabraniające wprowadzania psów do lokali gastronomicznych czy sklepów mających w swojej ofercie żywność. Jak mówi w rozmowie z redakcją bloga "Podróże z psem" Jan Bondar - rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego, to czy pies będzie mógł wejść, zależy wyłącznie od właściciela lokalu. Jedyna rzecz, która może zainteresować sanepid w związku z obecnością psów to to, czy żywność jest odpowiednio zabezpieczona.

W niektórych miastach pojawiają się już lokale, w których nasze psy są mile widziane. Dzięki otwartości ich właścicieli, spacer z pupilem, w czasie którego możemy zatrzymać się w ulubionej kawiarni na szarlotkę i kawę to podwójna przyjemność.

Czytany 72826 razy
Więcej w tej kategorii: « Bądź bratem - nie katem

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %