środa, 03 październik 2012 10:50

Jak nauczyć psa komendy Puść/Oddaj?

Napisała
Oddawanie przedmiotów na rozkaz jest jedną z ważniejszych umiejętności psa. W sytuacji, gdy nasz pupil bierze do pyska coś czego nie powinien lub w trakcie zabawy chcemy, by grzecznie podawał nam zabawki do ręki. Aby nauczyć skutecznie puszczania/oddawania przedmiotów najlepiej zrobić to w trakcie zabawy. Niektórzy właściciele uczą swoje psy dwóch komend: oddaj – oznaczającej, że przedmiot trzymany w pysku ma się znaleźć w dłoni przewodnika oraz puść – oznaczającej, że przedmiot trzymany w pysku…
środa, 12 wrzesień 2012 10:16

Jak nauczyć psa komendy waruj?

Napisała
Komenda WARUJ może być przydatna, gdy chcemy, by nasz pies znalazł się w bezpiecznej pozycji lub uspokoił swoje emocje. W psim języku przypadanie do ziemi jest jednym z sygnałów uspokajających, więc umiejętność warowania można wykorzystać także, gdy nasz pies zbyt energicznie wita się ze swoim pobratymcem.
środa, 12 wrzesień 2012 10:13

Jak nauczyć psa komendy zostań?

Napisała
Komenda ZOSTAŃ może być przydatna, gdy chcemy odejść od psa lub udać się do innego pomieszczenia w domu. Trudno przecenić to ćwiczenie, które uczy naszego pupila panowania nad emocjami i respektowania poleceń niezależnie od okoliczności.
środa, 12 wrzesień 2012 08:20

Jak nauczyć psa komendy ZOSTAW?

Napisała
Komenda zostaw jest jedną z najważniejszych. Dzięki niej możemy ocalić pupilowi życie, powstrzymując go, nawet na odległość, przed zjedzeniem czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić.
czwartek, 06 wrzesień 2012 10:24

Jak nauczyć psa komendy siad?

Napisała
Siad to komenda niezwykle przydatna. Gdy chcemy ostudzić emocje psa, który skacze na powitanie, lub zatrzymać go, gdy pędzi przed siebie, to polecenie jest niezastąpione.
czwartek, 06 wrzesień 2012 10:11

Skupienie uwagi psa – klucz do sukcesu w tresurze

Napisała
Rozpoczynając szkolenie psa właściciele rzadko zdają sobie sprawę z tego, że powodzenie ich pracy zależy głównie od tego, czy ich pupil potrafi skupić na nich swoją uwagę.
czwartek, 06 wrzesień 2012 09:16

Przywołanie - złote zasady

Napisała
Każdy pies przyjdzie na zawołanie, jeśli…- właściciel woła go we właściwym momencie- podczas przerwy w zabawie z innym psem lub wtedy, gdy pies sam rozgląda się za swoim panem
Strona 1 z 2

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %